Benchmade 535SL-13 Seasonal Bugout
$495.00
Military, Tactical, Work & Outdoor
| Knife Edge: | Plain Edge |
|---|---|
| Steel: | CPM-S90V |
| Blade Length: | 3.24 inch |
| Handle Length: | 4.22" |
| Blade Material: | Aluminum |
| Hand Use: | Everyday Carry |
| Blade Style: | Drop Point |
| Blade Finish: | Cerakote |
| Blade Thickness: | 0.09" |
| Shears Type: | Folding |
| Knife Clip: | Reversible Tip-Up |
| Knife Lock Type: | 0 - 4 inch |
Be the first to review this item.