Montosa Liner Lock Knife
$87.99
Military, Tactical, Work & Outdoor
Moved by mountains.
The Montosa™ everyday carry folding knife is a strong, forthright design crafted with practical details. It’s a picturesque product of the environment that served as its inspiration: the Magdalena Mountains.
| Knife Edge: | Plain Edge |
|---|---|
| Steel: | 8Cr13MoV |
| Blade Length: | 8.26 cm |
| Handle Length: | 4.46" |
| Blade Material: | 8Cr13MoV |
| Blade Finish: | Bead Blast |
| Blade Thickness: | 0.13" |
| Knife Hand: | Ambidextrous |
| Shears Type: | Folding |
Be the first to review this item.