SOG Kiku XR Black Finished Blade Folding Knife
$269.99
Military, Tactical, Work & Outdoor
| Knife Edge: | Plain Edge |
|---|---|
| Blade Length: | 7.67 cm |
| Handle Length: | 10.92 cm |
| Blade Material: | Cts-XHP |
| Hand Use: | Ambidextrous |
| Blade Style: | Tanto |
| Blade Finish: | Black |
| Blade Thickness: | 0.30 cm |
| Knife Clip: | Tip-Up/Down |
| Knife Lock Type: | Axis Lock |
| Handle Material: | Linen Micarta |
| Knife Mechanism: | Manual Folding |
Be the first to review this item.